Naujienos

Šiuo metu naujienų nėra


Paskutiniai straipsniai

2013 sausio mėn. 1 d.

Landini traktoriai

2012 gruodžio mėn. 29 d.

Humusinės medžiagos ir jų reikšmė

2011 spalio mėn. 20 d.

GRŪDŲ KOKYBĖS RODIKLIŲ REIKALAVIMAI

Naujienos

2016 balandžio mėn. 21 d.

ANFISCO trąšos

Anfisco_EstoniaLogo.png

ANFISCO trąšos - ir Joniškyje

ANFISCO yra žemės ūkio bendrovė, kuri buvo įkurta 1993 metais ir yra įsikūrusi Jordanijoje. ANFSCO taip pat turi filialus: daugelyje pasaulio šalių. Nuo šių metų pradžios minėtos bendrovės produktais prekiauja ir UAB „Joniškio agrochemija".  

Kas tos ANFISCO trąšos? Tai - skystos, miltelinės, suspencinės trąšos ir organiniai produktai, skirti naudoti ūkiams papildomui tręšti per lapus. Šiose trąšose yra visų svarbių mikro ir makro elementų bei organinių priedų, pavyzdžiui, amino, huminių ir fulvinių rūgščių, jūros dumblių, polisacharidų.  Trąšos pasižymi ilgalaikiu poveikiu ir augalų aprūpinimu maisto medžiagomis, apsaugo augalą nuo biotinio ir abiotinio streso. Kiekviename junginyje esančios papildomos medžiagos padeda maisto medžiagoms išsilaikyti ant augalo lapų paviršiaus, kas užtikrina optimalų poveikį. Sudėtyje esantys mikroelementai yra chelatinti lignosulfonatais, tai skatina jų įsigėrimą per šaknis ir lapus, taip pat jų transportavimą augale. Labai svarbu pažymėti tai, jog šios trąšos yra draugiškos aplinkai ir biologiškai suyrančios. Jose nėra chloro, natrio ir kitų sunkiųjų metalų. Trąšos visiškai tirpios vandenyje. Visas jas galima purkšti mišiniuose  su daugeliu kitų žemės ūkyje naudojamų preparatų. Galimos įvairios trąšų kombinacijos: su dideliu azoto, fosforo arba kalio kiekiu, taip pat - su subalansuotu makroelementų kiekiu, pavyzdžiui, ANFISCO NPK 25-25-25.

anfiscoprekes.jpg

Be mineralinių, ši bendrovė gamina ir organines trąšas, pavyzdžiui, tokias kaip aminorūgštys ir jūros dumbliai, atlieka biologinio stimuliavimo vaidmenį, ir rekomenduojamos ligų profilaktikai, taip pat didina augalo atsparumą stresams, stiprina augalo imuninę sistema po pesticidų panaudojimo. Huminės rūgštys  gerina dirvos derlumą ir veikia jos fizines savybes, t. y. struktūrą, cheminę sudėtį (mineralinės mitybos elementų pasisavinimą) ir biologinius veiksnius (gerina mikroorganizmų veiklą dirvoje). Visos ANFISCO organinės trąšos yra 100 proc. tirpios vandenyje, didelio efektyvumo ir grynumo.

Viena iš įdomesnių naujienų šių trąšų asortimente - silicio trąšos, kurias vis plačiau pradeda taikyti žemdirbiai augalų derlingumui didinti. Šios trąšos labai populiarios Japonijoje ryžiams tręšti, taip pat JAV, Indijoje, Turkijoje, Kinijoje, Rusijoje ir kitose šalyse. Silicio integracija į žemės ūkio augalų auginimo technologijas pastarąjį dešimtmetį įgavo pagreitį. Ypač šio elemento nauda išryškėjo šiltėjant klimatui ir vis labiau stokojant drėgmės intensyviu žemės ūkio augalų augimo metu. Atliktų tyrimų duomenys rodo, kad silicis užtikrina įvairias augalo apsaugines funkcijas. Pavyzdžiui, žieminiai  kviečiai, augalų krūmijimosi tarpsniuose apipurkšti silicio trąšomis, suformuoja dvigubą kutikulę (paviršinis apsauginis audinių sluoksnis), šis sluoksnis sustiprino augalo atsparumą mechaniniam poveikiui. Padidėja ne tik atsparumas augalo stiebo išgulimui, bet ir ligoms bei kenkėjams, taip pat sausrai, šalčiui ir kt. Silicio fiziologinis aktyvumas pasireiškia gausesnės šaknų sistemos išsivystymu. Jis užtikrina chlorofilo molekulių ir kitų ląstelių stabilumą, padeda augalams taupiai naudoti vandens atsargas.

Pastebėta, kad silicio nauda augalui itin išryškėja augalui stresuojant. Silicis subalansuoja maisto medžiagų patekimą ir apytaką augale, dalyvauja mangano, kuris svarbus chlorofilui susidaryti ir pasiskirstyti, taip pat pašalina perteklinius mikro ir makro elementų kiekius, sustiprina nusilpusio augalo imunitetą, storina ląstelių sieneles, sutvirtina stiebus.

Silicis yra antras elementas pagal paplitimą žemės plutoje ir dirvožemyje. Tačiau didesnė jo dalis yra netirpūs junginiai ir augalams neprieinami. Gamtoje silicis aptinkamas tik junginių pavidalu, kurių sudėtyje beveik visada dar yra deguonies. Pavyzdžiui, visiems gerai žinomas smėlis - tai kristalinis silicio oksidas.

ANFISCO trąšų asortimente yra silicio ir kalio preparatas „ANFISCO KSi", kuriame yra 227 g/l vandenyje tirpaus kalio (K2O) ir 216 g/l silicio oksido. Kalis didina augalų atsparumą aplinkos veiksniams, sustiprina organinių medžiagų sintezę bei jų perdavimą, o veikdamas augalą kartu su siliciu, padidina jo  tolerantiškumą sausringiems periodams, padeda siliciui greičiau ir tolygiau pasiskirstyti augale. Šį produktą rekomenduojama javus purkšti krūmijimosi pabaigoje, o ankštinius - 6-8 lapelių tarpsniuose. Galima purškimą kartoti ir vėlesniais tarpsniais.

Minėtų ANFISCO trąšų galima įsigyti UAB „Joniškio agrochemija", Sandėlių 7, Joniškis. Tel. 8-695-76567